Kaza yapan vatandaşlara ‘Sigorta’ tuzağı

Adana’ yı merkez olarak seçen çete lideri O. K. ve ekibinin kaza yapan araç sahiplerinin bilgilerinin yayınlandığı sosyal medya hesapları ile internet siteleri ve forumları takip edip, sigortadan para vaadiyle 20’den fazla kişiyi dolandıran çeteye operasyon düzenlenerek kurdukları tuzak bozuldu.

Sigorta Medya haberine göre araçlarıyla kaza yapan bazı vatandaşların Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine dolandırıldıklarını ileri sürerek başvuru yapması üzerine polis, çalışma başlattı ve çete liderinin O.K. olduğu bir suç örgütünün varlığını tespit etti. Polis ekiplerinin savcılıktan alınan izinle teknik ve fiziki takip başlatarak, çetenin kaza yapan araçların ilanlarının olduğu internet sitelerinden vatandaşların telefonlarına ulaşıp kendilerini sigortacı gibi tanıttığı ifade edildi. Bu yolla 20’den fazla vatandaşı kandırıp, yaklaşık 200 bin lira para aldıkları belirtildi.

25 vatandaşın parası kurtarıldı

Polis şüphelileri takibe aldıktan sonra belirtilen aynı yöntemle 25 vatandaşı dolandırmaya çalıştıklarını tespit ederek, bankaya 5 ile 15 bin lira arasında para yatıran şahısların para yatırdığı hesapları bloke etti.

Çete liderine yatağında gözaltı

Polis dün şafak vakti başa çete lideri O.K’ nın adresi olmak üzere, 20 adrese eş zamanlı olarak özel harekât polisiyle birlikte operasyon düzenledi. Polis kapıyı açmayan O.K.’ nın kapısını koçbaşı ile kırıp içeri girdi ve arkadaşları ile birlikte, yere yatırıp etkisiz hale getirip kelepçe ile gözaltına aldı. Tutuklu zanlıların emniyetteki sorgusu devam ediyor.

Kaynak: Sigortamedya.com.tr